Pakiet Office udostępnia następujące aplikacje:

Office dla systemu Android™: umożliwia wyświetlanie, tworzenie i edytowanie dokumentów przy użyciu aplikacji Word, Excel i PowerPoint z obsługą dotyku. Pakiet Office dla systemu Android pozostawia zawartość i formatowanie niezmienione, dzięki czemu dokument nadal będzie świetnie wyglądać, gdy wrócisz do pracy na komputerze PC lub Mac. W programie Word możesz dodawać komentarze lub śledzić zmiany podczas współpracy z innymi użytkownikami. Możesz przeglądać i aktualizować arkusze kalkulacyjne programu Excel oraz łatwo dodawać formuły albo wykresy. Możesz wprowadzać zmiany w prezentacjach programu PowerPoint i wyświetlać pokaz na dużym ekranie połączonym bezprzewodowo.

Za pomocą pakietu Office dla systemu Android możesz bezpłatnie wyświetlać dokumenty. Edytowanie i tworzenie dokumentów wymaga odpowiedniej subskrypcji usługi Office 365: Office 365 dla Użytkowników Domowych, Office 365 Personal, Office 365 dla Studentów, Office 365 Business, Office 365 Business Premium, Office 365 Enterprise E3 i E4, Office 365 Enterprise E1 i E3 (cennik dla instytucji rządowych), Office 365 Education Plus i Office 365 ProPlus.

Office dla tabletu iPad®: umożliwia wyświetlanie, tworzenie i edytowanie dokumentów przy użyciu aplikacji Word, Excel i PowerPoint z obsługą dotyku. Pakiet Office dla tabletu iPad pozostawia zawartość i formatowanie niezmienione, dzięki czemu dokument nadal będzie świetnie wyglądać, gdy wrócisz do pracy na komputerze PC lub Mac. W programie Word możesz dodawać komentarze lub śledzić zmiany podczas współpracy z innymi użytkownikami. Możesz przeglądać i aktualizować arkusze kalkulacyjne programu Excel oraz łatwo dodawać formuły albo wykresy. Możesz wprowadzać zmiany w prezentacjach programu PowerPoint i wyświetlać pokaz na dużym ekranie połączonym bezprzewodowo.

Za pomocą pakietu Office dla tabletu iPad możesz bezpłatnie wyświetlać dokumenty. Edytowanie i tworzenie dokumentów wymaga odpowiedniej subskrypcji usługi Office 365: Office 365 dla Użytkowników Domowych, Office 365 Personal, Office 365 dla Studentów, Office 365 Business, Office 365 Business Premium, Office 365 Enterprise E3 i E4, Office 365 Enterprise E1 i E3 (cennik dla instytucji rządowych), Office 365 Education Plus i Office 365 ProPlus.

Office Mobile: preinstalowany w systemie Windows Phone 8 i dostępny na wybranych modelach telefonów iPhone® i telefonów z systemem Android. Pakiet Office Mobile umożliwia swobodne przeglądanie zawartości pakietu Office oraz edycję zawartości w podróży. Ponadto pakiet ten zachowuje zawartość i formatowanie niezmienione, dzięki czemu dokument nadal będzie świetnie wyglądać, gdy wrócisz do pracy na komputerze PC lub Mac. Pakietu Office Mobile dla telefonu iPhone i telefonów z systemem Android można używać bezpłatnie do celów niekomercyjnych — wystarczy pobrać aplikację ze sklepu na telefon.

Aby edytować lub tworzyć dokumenty albo otwierać dokumenty przechowywane lokalnie w programie SharePoint i usłudze OneDrive dla Firm, trzeba mieć odpowiedni plan usługi Office 365: Office 365 Business Premium, Office 365 Enterprise E3 i E4, Office 365 Enterprise E1 i E3 (cennik dla instytucji rządowych), Office 365 Education Plus, Office 365 ProPlus i Office 365 dla Studentów.

Outlook Mobile: system Windows Phone 8 zawiera preinstalowaną wersję programu Outlook, która może służyć do uzyskiwania dostępu do usługi Outlook.com, usługi Office 365 lub poczty e-mail programu Exchange.

OneNote: za pomocą mobilnej aplikacji OneNote można uzyskiwać dostęp do notatek w podróży. Aplikacja ta jest dostępna na telefonach z systemem Windows Phone 8, telefonach iPhone, tabletach iPad i telefonach z systemem Android.

OWA: jeśli masz subskrypcję usługi Office 365 obejmującą usługę Exchange Online, możesz używać aplikacji OWA do sortowania, skanowania, odpowiadania na wiadomości e-mail oraz kontrolowania harmonogramu. Ta aplikacja jest dostępna na telefonach iPhone i tabletach iPad.

Lync Mobile: jeśli Twoja organizacja używa Skype’a dla firm lub najnowszej wersji programu Lync, to dzięki mobilnej aplikacji Lync lub Skype dla firm możesz pozostawać w kontakcie, gdy pracujesz na urządzeniu przenośnym.Ta aplikacja jest dostępna na telefonach z systemem Windows Phone 8, telefonach iPhone, tabletach iPad i telefonach z systemem Android.
SharePoint Newsfeed: jeśli Twoja organizacja korzysta z najnowszej wersji programu SharePoint, to dzięki aplikacji SharePoint Newsfeed możesz uzyskiwać dostęp do kanału aktualności za pomocą urządzenia przenośnego. Ta aplikacja jest dostępna na telefonach z systemem Windows Phone 8, telefonach iPhone i tabletach iPad.